Про нас

pronasНаше господарство,скоріш за все,не варто відносити до категорії “інтернет-магазинів”,хоча значна частина вирощених  саджанців розсилається ,як інтернет-замовленняМи реально існуючий розсадник,що реалізує тільки власну продукцію.Крім саджанців ,у нас можна придбати фрукти та ягоди.Завітавши до нас,ви можете на власні очі побачити схеми та правила посадки фруктових дерев,дізнатись про агротехніку іх вирощування,отримати консультацію по обрізці і т.д..Ми вирощуєм саджанці не лише плодових дерев та ягідних культур,а й декоративних.З декоративних нам більше всього імпонують маловідомі,рідкісні дерева,особливу увагу придаєм “штамбовим формам”:повисла шовковиця,яблуня,модрина,черешня,сакура,горобина,і т.д..                                                                                                 На самому початку наше садівниче господарство було задумане як невеликий сімейний бізнес, що полягав у догляді за яблуневим садом площею декілька гектар. Так як якісні саджанці -задоволення не з дешевих – було прийнято рішення частину посадкового матеріалу виростити самостійно. Бажаючи того чи ні, але в процесі роботи ми “змушені” були набратись відповідного досвіду та навичок. Щоправда процес набуття досвіду триває дотепер і , як стало зрозуміло, не закінчиться ніколи.
Таким чином у нас з`явився розсадник. Спочатку ми вирощували яблуні і груші, згодом- кісточкові породи, ягідники, декоративні форми. Подальший напрямок розвитку розсадника був продиктований не тільки великою конкуренцією на цьому ринку, а й тим , що висадженими сортами ми залишилися невдоволені. Причини були різні: деякі сорти ставали дрібноплідними, слабоврожайними, мали майже невиправну періодичність, або мали низькі смакові якості чи вимагали інтенсивного обробітку хімічними препаратами, що суттєво здорожчує продукцію, а головне, викликає багато сумнівів у корисності таких фруктів для людського організму і дитячого зокрема.
Усвідомлення того , що яблуко із найпоширенішого і дуже корисного фрукту перетворюється на насичену хімікатами субстанцію, спонукало нас розпочати пошук сортів стійких чи майже стійких до найпоширеніших хвороб.
Отже сорти яблук придатні для промислового виробництва, повинні бути привабливі зовні, мати гарний смак, тривалу лежкість, високу врожайність, швидко вступати в плодоношення, бути імунними, або дуже стійкими до таких хвороб, як парша та борошниста роса.Тому наново посаджений сад ми заклали резисцентними(стійкими до хвороб) сортами.Це лише на перший погляд здається,що таких яблунь мало ,та коли докласти зусиль,то можна знайти їх чимало.На жаль чимало часу пішло на дослідження сортів,підбір оптимальних підщеп для кожного з них.Хоча більша частина саду закладена на підщепі м9,та виявилось,що ця підщепа виявилась непридатною для деяких сортів яблунь(в умовах нашого саду).
Практично щороку наша колекція поповнюється новинками.Керуючись цими критеріями ми дослідили близько ста сортів яблунь і обрали поки що для себе 5-7. Не можна ефективно досліджувати сорти будь-якої культури не маючи дослідних ділянок. Досвід нам підказав, що апробація сорту на 2-3 деревах не дає повної уяви про сорти , а тому не є ефективною. До того ж досліджуючи сорт ,дуже бажано мати дерева на різних типах підщепи. З цієї причини у нашому господарстві зявилися, крім яблуні, дослідні ділянки груші, кіточкових порід , смородини, ожини , малини, полуниці садової. Поки що в невеликій кількості вирощуємо декоративні дерева, перевагу надаємо хвойним породам, декоративним сортам яблуні, верби, та плакучим формам: яблуні, черешні,сакури, шовковиці, акації, тощо.
Успішність саду дуже залежить від знань,тут нема дріб’язкових речей.Захисні обробітки, як правило проводяться з точністю-до одного дня.Садівництво справа нелегка, але дуже цікава, тому що змушує постійно бути у пошуці. Маючи в своєму арсеналі досвід вирощування декоративних рослин, ми радо займаємось озелененням та ландшафтним дизайном.
Ми є прихильниками інтенсивного садівництва, тому при вирощуванні саджанців та закладанні садів віддаємо перевагу деревам на карликовому щепленні, які мають швидші темпи нарощування врожайності, хоча , на мою думку, окремі сорти мають кращі результати на середньорослих підщепах.
Органічне садівництво ( вироблення екологічно чистої продукції) справа нелегка і вимагає творчого підходу, проте нам цей шлях до душі.